Вища. У 1973 році закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут імені адмірала С.Й. Макарова. Спеціальність за дипломом „Електроустаткування суден”.

З 1973 року працює над вирішенням наукової проблеми: „Формування матрично-топологічного опису систем зі змінною структурою”.

З 1973 року по 1996 рік – вчений секретар семінару „Математичні моделі функціонування автоматизованих систем” при Інституті кібернетики НАН України.

У 1977 році в Інституті електродинаміки НАН України, м. Київ захистив дисертаційне дослідження на здобуття наукового звання кандидата технічних наук за спеціальністю: 05.13.05 – Елементи автоматики та пристрої обчислювальної техніки та систем керування, на тему „Розробка метода та ефективних алгоритмів для дослідження систем збудження синхронних машин, що містять вентільні перетворювачі”.

З 1977 року по 1996 рік – розробляє авторські програми з дисциплін „Системи автоматизованого проектування”, „Системи автоматизації наукових досліджень”, „Математичні моделі функціонування автоматизованих систем”, читає лекції, створює більш ніж 37 лабораторних робіт, керує курсовими та дипломними роботами інноваційного змісту.

З 1978 року по 1989 р. формує наукову школу „Математичне моделювання для дослідження складних систем” та очолює науковий колектив, що виконує ряд фундаментальних та прикладних наукових досліджень:

  1. Створення елементів теорії математичного опису систем з динамічною структурою.

  2. Створення елементів автоматизованих систем пуску, захисту та регулювання режимів роботи крупних електричних машин.

  3. Розробка та впровадження математичних моделей дослідження електромеханічних систем з імпульсно-циклічним характером навантаження для автономних об’єктів.

Замовниками науково-технічної продукції творчого колективу, що очолює Мещанінов О.П. є:

Всесоюзний науково-дослідний інститут електромашинного будування (ВНДіЕМаш)АН СРСР, м. Ленінград.

Центральне конструкторське бюро крупних електричних машин (ЦКБКЕМ), м. Ленінград.

Ленінградське виробниче об’єднання „Електросила”, м. Ленінград.

Ленінградський кораблебудівний інститут.

Вентспільський припортовий завод.

Одеський припортовий завод.

1982 р. – підвищення кваліфікації у Київському політихнічному інституті за спеціальністю „Обчислювальна техніка”.

1989/1990 навчальний рік – проводить наукові дослідження, готує аспірантів у Харбінському інженерно-кораблебудівному інституті, Китай.

З 1990 р. активно працює над науковою проблемою „Створення теоретичних основ сталого розвитку університетської освіти”.

1990 р. – у видавництві „Суднобудування”, м. Ленінград, виходить у співавторстві навчальний посібник „Основи теорії та розрахунків судових електроенергетичних систем: моделювання спеціальних режимів”.

З 1995 р. – заступник голови оргкомітету з утворення Миколаївської філії Національного університету „Києво-Могилянська академія”, підготував бізнес-план відкриття, проект Постанови Кабінету Міністрів України № 712 від 03.06.1996 р. „Про утворення Миколаївської філії Національного університету „Києво-Могилянська академія”.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *